auto
uk
GO
Share 106
xx

оцінить нас:

Присвійний відмінок

Продовжуючи вивчати загальні граматичні особливості іменників, ми розглянемо  їх присвійний відмінок (Possessive Case of Nouns). Ця тема не така складна, якою здається на перший погляд . Єдиний нюанс - вживатися в присвійному відмінку можуть не всі іменники, тому розглянемо біль детально.

Як Вам вже відомо в англійській мові існує 2 відмінка:

- Загальний

- Присвійний 

→ Відповідно в англійській мові:

1) The Common Case 

2) The Possessive Case / The Genitive Case

Наявність всього лише 2-х відмінків в англійській мові спрощує її вивчення, адже у порівнянні з іншими мовами це дуже мало. Наприклад в російській мові відмінків 6, і закінчення іменників змінюються в залежності від них, в українській мові 7 відмінків, а в німецькій – 4. Багато століть тому відмінків було більше, проте з часом вони втратили своє значення.

Отже, давайте розберемося з відмінками в англійській мові. Загальний відмінок не має спеціальних закінчень і фактично відповідає називному відмінку (хто? / Що?) в українській мові. У цьому відмінку іменники вживаються в тому вигляді, в якому вони представлені в словнику і до них не потрібно нічого додавати.

Наприклад: 

a chair (стілець) 

a doll (лялька)

a phone (телефон)

Що ж таке Possessive Case of Noun? І чому його немає в українській мові? - Насправді, функції присвійного відмінка в англійській мові дуже схожі з функціями родового відмінка в українській. Possessive Case вказує на приналежність якогось предмета суб'єкту або особі, і навіть сама назва походить від дієслова to possess - володіти. Так само слід зазначити, що присвійний відмінок використовується тільки з живими іменниками (animate nouns), які називають людей і тварин.

Утворення Possessive Case of Nouns

Апостроф + закінчення -s = ‘s - Якщо іменник, що позначає власника має форму однини.

Наприклад:

A girl’s phone - телефон дівчини, до іменника girl ми додаємо апостроф + закінчення -s, таким чином присвійний відмінок вказує на те, що телефон належить дівчині.

В українській мові ми можемо спитати: чий? чия?, еквівалентом в англійській є - whose?

Example:

- Whose dress is it? 

- It is mother’s dress.

- Чия це сукня?

- Це сукня мами.

Зверніть увагу на те, що noun в присвійному відмінку, що позначає власника, стоїть перед іменником, який називає предмет, що належить власнику. 

Порівняємо:

a father’s computerкомп’ютер батька

a grandfather’s car - машина дідуся

Отже, слід запам’ятати, що якщо іменник стоїть в однині, то Possessive Case утворюється шляхом додавання апострофа і закінчення -s.

This is my friend’s guitar. Це гітара мого друга.

It is a popular writer’s poem. Це вірш відомого письменника.

Буває так, що предмет або предмети належать декільком власникам одночасно.

Наприклад:

журнал вчителів

книга батьків - як же правильно вжити присвійний відмінок в такій ситуації?

Розглянемо 3 випадки:

1) Якщо іменник позначає кілька власників і стоїть у формі множини, яка була утворена класичним способом, тобто шляхом додавання закінчення -s або -es, то в присвійному відмінку ми додаємо лише апостроф і ніяких закінчень. 

teachers’ register

parents’ book - в таких випадках закінчення -s перед апострофом, позначає множину, а закінчення присвійного відмінка опускається для полегшення правопису і вимови. 

В розмовній мові:

my friends’ hamster – хом’як моїх друзів

my friend’s hamster – хом’як мого друга → ці вирази будуть звучати однаково і потрібно буде здогадуватися за змістом про що йде мова – про одну або декілька тварин.

2)  Ми пам'ятаємо про те, що в англійській мові є винятки, тобто ті іменники, які утворюють форму множини не згідно з правилом. В цьому випадку Possessive Case утворюється за допомогою додавання до іменника у множині закінчення 'S за аналогією з одниною.

women’s health – здоров’я жінок

children’s book - книга дітей

3) Якщо предмет належить кільком власникам одночасно і вони перераховані, наприклад, Чіп і Дейл то апостроф і закінчення -s додаються до останнього слова:

Chip and Dale’s house - будинок Чіпа та Дейла

Якщо предмети належать власникам окремо, то апостроф і закінчення -s додаються до кожного з них: 

Chip’s and Dale’s boots – черевики Чіпа та Дейла.

Також слід пам'ятати про те, що значення приналежності передається не тільки за допомогою Possessive Case, але й за допомогою прийменника of, тобто значення речення залишається незмінним.

Порівняйте: 

A child’s toy = a toy of a child = іграшка дитини

A boy’s hat = a hat of a boy = капелюх хлопчика

Рейтинг сторінки:

4.6/5 (всього:5)

Оцінить наш проект

Auto
англійська
українська
польська
латинська
німецька
російська

Вci 104 мови
англійська
українська
польська
латинська
німецька
російська
Вci 104 мови