auto
uk
GO
Share 106
xx

оцінить нас:

Групи часів дієслова

Система часів англійського дієслова має свою структуру і підпорядковується певним граматичним правилам. Шукати схожість зі звичною нам системою часів в українській мові досить складно, так як в українській всього три часи, а в англійській мові існує дванадцять часових форм, в основі яких лежить три часи - present, past і future. Вся справа в тому, що часи англійського дієслова поділяються на 4 групи:

- Indefinite (прості):  описують дію в загальному, без зазначення її тривалості або завершеності. Як правило, такі дії трапляються з певною регулярністю.

Every summer I travel with my best friend Catherine.  – Щоліта я подорожую з моєю найкращою подругою Катріною.

She goes to work into publishing house every day. – Вона щодня ходить на роботу у видавництво.

- Continuous (подовжені): вказують на процес, дію, які тривають протягом певного проміжку часу в теперішньому, минулому або майбутньому. Утворити форму допомагають допоміжне дієслово be і закінчення -ing.

I was not reading the book Tam Sawyer during my school days. – Я не читав книгу про Том Сойєра в школі.

My father is swimming now in the pool.  – Мій тато зараз плаває в басейні.

- Perfect (завершені): позначають дію, яка вже закінчилася до певного моменту часу. Для утворення таких форм необхідні допоміжне дієслово have та Participle II.

Bill had studied Chinese before he moved to China. – Білл вивчив китайську до того як переїхав до Китаю.

I have never seen such a beautiful bird before as a hummingbird. – Я ніколи раніше не бачив більш гарної пташки ,ніж колібрі.

- Perfect Continuous (тривалі доконані):  описують процес, який тривав протягом певного періоду часу. Допоміжні дієслова have і been, а також закінчення -ing.

Anna had been teaching at this Catholic school for more than two years before she moved to Italy.– Анна викладала в цій католицькій школі більше двох років перед тим як переїхала в Італію.

Susan and Jake will have been walking in the center for over two hours by the time Blake arrives. – Сьюзен і Джейк гулятимуть близько двох годин в центрі до того часу, як приїде Блейк.

Варто також пам'ятати про те, що кожна група часів і їх тимчасова форма мають свої ознаки та ключові слова, які допомагають розібратися в якій формі стоїть дієслово в реченні. У наступних темах ми розглянемо докладніше кожний час англійського дієслова.

 

Рейтинг сторінки:

0/5 (всього:0)

Оцінить наш проект

Auto
англійська
українська
польська
латинська
німецька
російська

Вci 104 мови
англійська
українська
польська
латинська
німецька
російська
Вci 104 мови