auto
uk
GO
Share 106
xx

оцінить нас:

Future Continuous - простий тривалий час

Майбутній тривалий час позначає дію, яка буде тривати якийсь період часу в майбутньому. Головна відмінність від простого майбутнього часу це те, що обов'язково повинна зазначатися дата дії. Щоб створити форму Future Continuous потрібно використовувати допоміжне дієслово will be, а до смислового дієслова треба додати закінчення –ing.

I will be waiting for my mother when her train arrives tonight.- Сьогодні ввечері я буду чекати поїзд, на якому приїде моя мама.

Tomorrow we will be dancing all the night, because my best friend Marina will have a birthday party. – Завтра ми будемо танцювати всю ніч, тому що у моєї найкращої подруги Марини буде День Народження.

Please, don’t disturb me tomorrow morning I will be holding a conference.  – Будь ласка, не турбуйте мене завтра вранці, тому що я буду проводити нараду.

Як стає зрозуміло з прикладів, формула цього часу  складається з форми to be в Future Continuous і форми смислового дієслова Participle I. Також можна зустріти застарілу форму shall be, яка використовувалася для першої  особи в однині та множині.

I shall be preparing for exam tonight. – Я буду готуватися до іспиту сьогодні ввечері.

Щоб створити заперечне речення в даному часі, потрібно додати негативну частку not після will, скорочуючись утворюється форма won’t.

Jack will not be working as a dentist in that clinic for a year. – Впродовж року Джек не працюватиме дантистом в цій клініці.

Tonight Cate won’t be running because she is too tired. – Сьогодні ввечері Кейт не буде бігати бо вона дуже втомилася.

At 8 p. m. my children Bill and Paige will not be sleeping yet. – О восьмій вечора мої діти Біл і Пейдж ще не будуть спати.

Для утворення запитання допоміжне дієслово will необхідно поставити перед підметом, а to be та смислове дієслово з закінченням –ing залишити після.  

Will you be coming with Catherine to our party tonight? – Ви з Кетрін прийдете до нас на вечірку сьогодні ввечері?

Will she be skiing on Christmas like a professional figure skater? – На Різдво вона буде кататися на лижах як професійна фігуристка?

Will they be having a picnic next weekend? – У наступні вихідні у них буде проходити пікнік?

Особливістю Future Continuous є те, що дія відбувається якийсь час в майбутньому, але не вказується її початок або кінець, так як акцентується сам процес.

 

Рейтинг сторінки:

0/5 (всього:0)

Оцінить наш проект

Auto
англійська
українська
польська
латинська
німецька
російська

Вci 104 мови
англійська
українська
польська
латинська
німецька
російська
Вci 104 мови