Кожен з нас любить подорожувати. Чи не так? Щоліта всі їздять на море, або взимку на гірськолижні курорти (якщо звичайно дозволяє матеріальне становище). Але в світі є багато місць, де Ви наразі не були. Тому для тих хто полюбляє подорожувати слід знати географію для того що б розширити свої знання про світ.

Поняття географії.

Географія - система природних і суспільних наук, яка вивчає функціонування географічної оболонки. Саме слово «географія» походить від грец. "Ge" -земля і "grapho" - пишу. Це найцікавіший предмет, який вивчається в школі. При вивченні даного предмета можна дізнатися про те, як влаштована наша планета Земля, познайомитися з найвідомішими і значущими відкриттями людства, дізнатися про відомих мандрівників і першовідкривачів.

Як краще це робити?

Географія сама по собі дуже цікава наука. Але для того, щоб вивчати її ефективно потрібно використовувати якомога більше джерел. І для того що б зацікавити сучасних школярів потрібно скористатися:

Глобусом

Глобус це зменшена модель Землі. Однак, так само як і Земля, він представляє кулю, на якому добре видно континенти, океани, моря, а так же північні і південні полюси. Можна виміряти відстань до будь-якої точки планети. А обертання глобуса навколо своєї осі дозволяє нам вивчити зміну ночі і дня. Але чим більше глобус, тим більш докладно на ньому можна зобразити місцевість, тобто чим більше глобус, тим краще для вивчення.

Географічною картою

Це зображення моделі земної поверхні, що містить координатну сітку з умовними знаками на площині в зменшеному вигляді. Все здається дуже близьким. Географічні карти служать для нас великою допомогою в пізнанні навколишнього світу, в прокладанні маршруту (наземного, повітряного і водного транспорту) так само карта відіграє вагому роль, для позначення і видобутку корисних копалин, для дослідження зон або розломів і їх впливу на сучасну людину.

Атласом

Атлас містить таку ж інформацію, як і книги. Тільки в атласі все цікавіше тим, що немає сухого тексту, зате є барвисті і яскраві ілюстрації. Що робить запам'ятовування чого-небудь більш якісне. На уроках географії так само можна дізнатися про те, як влаштована наша планета всередині, з чого вона складається. Дуже цікаво дізнатися про вулкани і звідки беруться землетрусу. Цей предмет знайомить нас з природою в різних куточках планети, з тим як природа впливає на людину і як людина може вплинути на природу.

вичення предмету географія

14 порад по вивченню географії

  1. Однозначно насамперед необхідно змінити своє ставлення до такого предмету як географія. Не слід думати, що географія це не той предмет, який в житті Вам не знадобиться і ні в чому не зможе допомогти. Це не так. Тому що якщо в майбутньому Ви вирішите пов'язати своє життя з економікою, політикою або екологією, то саме географія Вам буде в край необхідна.
  2. Складіть план. Дотримуйтеся і робіть все строго за планом. Чи не відволікайтеся на телефон, Інтернет, телевізор або порожні розмови. Все це можна зробити під час відпочинку. Як то кажуть «зробив діло - гуляй сміло».
  3. Визначте рамки вивчення. Не потрібно намагатися вивчити все відразу, та й в принципі це неможливо. Але якщо ви поставите перед собою рамки, то це допоможе Вам у подальшому визначитися з підходом для вивчення.
  4. Потрібно вміти користуватися своїм часом правильно. Для того, що б вчитися більш ефективно і правильно, потрібно засвоїти закони тайм - менеджменту. Навчіться відрізняти головне від другорядного. Починайте робити спочатку складні завдання, а тільки потім легкі.
  5. Якщо у Вас краще розвинена зорова пам'ять, то вивчайте глобус, атлас або карту. Все це можна придбати в магазинах або подивитися в Інтернеті. Навчіться правильно використовувати ці предмети.
  6. Так само можна скористатися цікавими іграми та загадками. Це необхідно для розуміння предмета. Цікавий елемент у вивченні зробить цей предмет захоплюючим і приємним. Знайдіть вікторини з географії. Встановіть на комп'ютер або телефон, (на сьогоднішній день це не складе особливих труднощів), і вчіться, отримуючи велике задоволення.
  7. Якщо є можливість, придбайте літературу з географії, яка відрізняється від підручників незвичайною подачею матеріалу.
  8. Візьміть в звичку щодня переглядати новини в світі. Це дозволить вам отримувати уявлення про розділ ресурсів в країнах світу.
  9. Вирішуйте якомога більше тестів. Давно не секрет, що будь-який вивчений матеріал краще засвоюється, якщо виконуєш конкретні завдання.
  10. На товари читайте місце виготовлення і компанію виробника. Це допоможе в правильному поданні про просторової організації господарства України і транснаціональних корпораціях.
  11. Так само якщо Ви вивчаєте географію не один, або є людина, яка може Вам в цьому допомогти. Пограйте з ним в міста або інші географічні назви. Наприклад, річки, гори, вулиці або озера.
  12. Повісьте на стінку велику карту. Якщо вона постійно буде у Вас перед очима, то це сприяє легкому запам'ятовуванню потрібної Вам інформації.
  13. Вивчайте культуру і населення. Знати назву країни або міста це мало. Це допоможе Вам надихнутися вивченням географії.
  14. Цікавтеся поточною ситуацією в світі. Частиною вашого розуміння того чи іншого предмета повинно стати саме критичне мислення.

Висновок

Географія має дуже велике застосування і в інших науках. Тому географію потрібно знати не тільки для гарної оцінки в школі, але і для себе. Ви запитаєте навіщо? Щоб відчувати себе впевнено на землі.