Філософи - це не мудрі люди. Це сміливі люди, які не бояться заглядати туди, куди інші бояться.

Коли людина починає вивчати будь-яку сферу знань, то обов'язково виникне питання: НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО? Але дуже важко буде знайти людину, яка зможе заперечувати всю необхідність у вивченні таких предметів як медицина, математика або географія. Адже їх значимість в житті кожного очевидна. Але ось НАВІЩО ПОТРІБНА ФІЛОСОФІЯ? - може запитати будь-який студент. Адже в повсякденному житті людина начебто обходиться і без філософії. Так можливо вивчення цієї філософії і зовсім не потрібно? З таким питанням спробуємо розібратися далі. У всіх вищих навчальних закладах філософію викладають як дуже важливий предмет. Але так думають тільки що самі викладачі, але не студенти. І в результаті перед самою здачею сесії практично у 90% студентів виникає завдання - запам'ятати все те, що раніше не вийшло, ну або просто не захотілося. З цим ми можемо Вам допомогти.

Вам знадобиться:

  • Білети для іспиту
  • Підручники з філософії
  • Конспекти лекцій
  • Конспекти з підготовки до семінарів

вивчення предмету філософія

12 способів збільшити ймовірність здачі іспиту:

  1. Почніть свою підготовку з прочитання книг відомих філософів.
  2. Так само необхідно змінити своє ставлення до даного предмету. Не слід думати, що це той предмет, який в житті Вам не буде необхідний і ні в чому не зможе допомогти. Потрібно думати ширше.
  3. Складіть план. Дотримуйтеся і робіть все строго за планом. Та не відволікайтеся на телефон, інтернет, телевізор або порожні розмови. Все це можна зробити під час відпочинку.
  4. Отримайте або купіть білети, за якими Вас буде опитувати Ваш улюблений викладач. Філософія це одна з наук, яка має дуже велику сферу знань, тому конкретні теми, які виносяться на іспит, можуть змінюватися в залежності від курсу і викладача.
  5. Необхідно як і знайти відповідну літературу, яка зможе допомогти Вам у підготовці. Так само можете скористатися роботами відомих філософів, хоча б в зменшеному вигляді або у вигляді хрестоматії.
  6. Прочитайте обрану Вами літературу або філософські роботи кілька разів. Тому що практично всім студентам розуміння філософії приходять не відразу. Так само можете виробити свою систему вивчення чужих робіт. Для початку буде краще прочитати рази три - чотири. І кожен раз, коли будете щось недостатньо розуміють, відзначайте хрестиком або знаком оклику. Це необхідно для того що б саме на це наступного разу приділили більше часу.
  7. Краще мати з собою конспекти лекцій з філософії. Це звичайно ставитися до тих, які були присутні на цих самих лекціях. Просто в даному випадку Ви можете використовувати думки і напрацювання викладача. Цим самим Ви зможете поліпшити думку викладача про себе.
  8. Розпочніть підготовку білетів. Вам необхідно навчитися зуміти правильно розподіляти свій час (це стосується не тільки вільного часу). Наприклад, виділіть по п'ять хвилин свого часу для підготовки кожного білета. Але врахуйте, останні два - три дні необхідно залишити для повторення всієї інформації.
  9. Коли будете вивчати саму історію філософії, намагайтеся запам'ятовувати не надто велика кількість імен, назви філософських шкіл, різних напрямків і коротку суть концепцій. Найкраще буде завести зошит і виписувати все туди.
  10. Коли будете розбирати кожен білет окремо за напрямками філософії, то в подальшому на самому іспиті починайте такі відповіді з короткої історії на рахунок розвитку цієї дисципліни. Потім потрібно описувати основні поняття, а так само сучасний стан філософських знань.
  11. При підготовці на білети, мова яких йде про національну філософію, потрібно описувати не тільки особливості філософських знань в конкретних регіонах, а й причини цієї специфіки.
  12. Ну і, звичайно ж, не забувайте про шпаргалки. Адже Ваш мозок не гумовий і щось та Ви забудете. І саме в такий момент шпаргалка перейде Вам на допомогу.

Висновок

Взагалі філософію необхідно вивчати не тільки перед іспитом. Краще це робити завжди. Тому що, в підсумку, кожен свого часу звернеться до неї за потрібними знаннями. І саме в пошуках істини, людина почне філософствувати. І все одно буде це моральна сторона, моральна чи навіть це торкнеться питання про створення всього світу - все одно будь-який шлях починається з філософії. Тому філософствуючи, кожна людина в першу чергу формує світогляд. Своє індивідуальне світогляд. І саме воно засноване на особистій системі цінностей. І саме тому виходить, що єдиної філософії немає. А світогляду рівно стільки, скільки особистостей в цьому світі за все існування людства.